Geoblog.pl    cratca    Podróże    2012 Szkocja    ...na klify z widokiem na Morze Północne

...na klify z widokiem na Morze Północne

Wielka Brytania
Wielka Brytania, St. Abbs

Dzisiaj jedziemy na klify do St Abbs. Trochę źle sprawdziłam autobus, dojechałyśmy tylko do Coldingham (bo ten autobus nie jedzie dalej).
Teraz spacerkiem do St. Abbs. Do miasteczka prowadzi bardzo ładny szlak. A gdy wchodzisz do miasteczka robi się jeszcze piękniej.

To pięknie cały czas będzie się przewijało podczas mojego opisu. Bo co mam napisać? Cudnie? Ślicznie? A tak tam jest.

Z miasteczka idziemy ścieżką na klif. Łał! I tu decyzja, idziemy dalej czy wracamy na ostatni autobus? Tu głos sumienia, czyli ja, wygrał, wracamy. Jeszcze chwila na nacieszenie oczu widokiem. Mam nadzieję, ze zdjęcia pokażą to, czego ja nie potrafię opisać. Wracamy.

W St. Abbs spóźniłyśmy się na autobus, chyba nie spóźniłyśmy się, bo nawet nie wiedziałyśmy, ze takowy jest. Czeka nas spacerek do Coldingham. W Coldingham można zajrzeć na stary cmentarz, na którym stoi kościół zbudowany na ruinach klasztoru oraz iść na plażę. Wracamy autobusem. Kierowcą jest Polak.

Wieczorem znów jesteśmy w Edynburgu na spacerze uliczkami. Pokapuje deszczyk. Trzeba się posilić, co by tu? Zajadamy fish&chips.

Ach, i znalazłyśmy Mary King’s Close.

Oprowadzał nas po komnatach Poeta. Ogólnie ciekawie.

Wieczorem piwo w pubie. Zachwyciły mnie puby. Jeden obok drugiego, a w każdym piw do wyboru, do koloru, codziennie mnóstwo ludzi i tylko, gdy wchodziłyśmy po 21 to kuchnia była zamknięta :)

cratca
Anka S